Eredményes és összetartó csapatokat fejlesztünk!

[eureka]

A kommunikációs gátakon túl – Így könnyítsük meg a kapcsolódást!

2025. április 01. - [eureka]

bt_blog1.png

A gördülékeny és átlátható kommunikáció fontosságáról sokat hallunk: hatással van egy cég belső működésére, a különböző részlegeken dolgozók közötti együttműködés hatékonyságára, és tágabban vizsgálva a beágyazottságra és más vállalatokkal való kapcsolatra is. 

Az internetes platformok, bár egyrészről megkönnyítették a felek közti kommunikációt, a mély megértést és kapcsolódást ritkán teszik lehetővé. A workshopok és konferenciák jó helyszínei lehetnek az ilyen kapcsolatok megágyazásának, de mi is tudjuk, hogy nem egyszerű csak úgy odalépni valakihez a tömegben és beszélgetést kezdeményezni. 

Hogyan lehet könnyebben megtenni az első lépést, és milyen utak vannak, amiken keresztül könnyebben elérhetjük a másikat? A Game Changers podcast legújabb adásában Barathi Tamás, a BlueColibri társalapítója osztotta meg tapasztalatait a témában!

A kapcsolatépítéstől a valódi kapcsolódásig

A kapcsolódások megteremtése az üzlet szempontjából is fontosak mind a munkavállalók, mind egy cég életében. Azonban, ha egyedül az üzletre összpontosítunk, a networking könnyen üres, ki nem mondott konfliktusokkal terhelt, és emiatt könnyen megszakadó kötelék lesz csupán. A LinkedIn-en, vagy más közösségi média felületen felvett kapcsolatok is jelentősek lehetnek, de csak akkor, ha az túlmutat a névjegykártyák cseréjén vagy egy online poszt lájkolásán. A hatékony kapcsolódás és kommunikációs formák kialakítása Barathi Tamás, a BlueColibri társalapítójának tapasztalatai alapján is nagy kihívást jelent a vállalatok életében:

„Nagyon sok olyan terület van, akár egy employer branding, akár egy toborzás, egy belső kommunikáció vagy a belső kultúra formálása, ahol mindenki érintett, de mégsem sikerül kapcsolódniuk.”

A Gallup felmérése szerint is az alkalmazottak csupán 13%-a látja úgy, hogy szervezetük vezetése hatékonyan kommunikál a szervezet többi részlegével.

A kreatív áttörés kulcsa

A személyes interakcióknak fontos része a tudásmegosztás, az inspirációs faktor, amiből az új ötletek és valódi innovációk születhetnek. Az eszmecsere felpezsdíti a kreativitást, és segít abban, hogy a problémákat más szemszögből közelítsük meg. Az innováció ritkán születik elszigetelten - olyan környezetben virágzik, ahol az emberek jól érzik magukat a megosztásban és az együttműködésben. De vajon elég lehet-e a mai világában, ha nyitott szemmel járunk, vagy megkönnyíthetjük valahogy, hogy egy kapcsolódás jókor és jóhelyen bekövetkezhessen? Barathi Tamás, így látja a jelenlegi helyzetet, ami a kapcsolat teremtést illeti:

„Azt gondolom, hogy Magyarországon nagyon kevesen komfortosak azzal, hogy kapcsolódjanak és beszélgessenek önszántukból. Nincs meg ennek a gyakorlata, nem ebben szocializálódtunk, nem szedtünk magunkra ilyen készségeket. És ebben nagyon sokat kell segíteni. Ebben van szerintem felelőssége azoknak a rendezvény szervezőknek, konferenciaszervezőknek vagy szakmai program szervezőknek, közösségépítőknek, akik látnak erre jó gyakorlatokat.”

A ’wow-faktor’ és ami mögötte van

A valódi kapcsolatfelvételhez jó kiindulópontok lehetnek workshopok vagy konferenciák, de ezen események önmagukban még nem jelentenek garanciát arra, hogy lehetőségünk lesz új ismeretségeket kötni. 

Az élményalapú kapcsolódás egyik kulcsa, hogy olyan tereket teremtsünk, ahol az emberek kényelmesen, a saját tempójukban tudnak részt venni, és a másikhoz való odalépés nem hat idegennek. Ehhez kiváló eszköz lehet a humor, például egy közös játékban, és még jobb, ha ezeket ’polgárpukkasztó’ formában tálaljuk. A meglepetés ereje a résztvevőket kizökkenti a hétköznapi verkliből, leköti a figyelmüket, és a közös átélés megteremti azt a lazaságot, amiben már nem lesz nehéz megtenni az első lépést a másik ember felé.

„Én azt látom, hogy a rendezvényeinken van egyfajta könnyedség, az a könnyedség azért van, mert kialakítunk egy ilyen biztonságos közeget, amiben ér beszélgetni a másikkal, amiben ér a másikhoz odalépni, és amikor megpróbálunk megteremteni, olyan felütést, kérdést, játékot, amivel ezt a gátat, ezt a közeledési gátat le tudjuk bontani, ott kezdődik igazán a folyamat.” – összegezte Barathi Tamás, a BlueColibri társalapítója a ’wow-hatás’ lényegét. 

 

Ha érdekel, hogyan tehetünk még a sikeres kapcsolatépítésért, hallgasd meg legújabb podcast adásunkat, amelyben Kalmár Péter beszélget Barathi Tamással! Keresd a legfrissebb Game Changers epizódot Youtube-on!

A bejegyzés trackback címe:

https://eureka.blog.hu/api/trackback/id/tr5218830592

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása